StartMonday a UP21

Ondřej Homola a Vítek Šubert

Startupové inkubátory a korporace. Rozdílné jako nebe a dudy nebo spojení s velkým smyslem pro obě strany? Na to se pokusí odpovědět dnešní díl podcastu Na vlně podnikání. Pozvání přijali Ondřej Homola a Vítek Šubert.

Ondřej si prošel start-upovým akcelerátorem v Amsterdamu se svou firmou StartMonday, úspěšně exitoval a nyní radí startupů v začátcích. Vítek je pak zakladatelem inkubátoru UP21 a pomáhá rozvoji samotných start-upů v rané fázi.

V podcastu se dozvíte, proč si některé korporace staví vlastní startupové inkubátory. Jestli je to dobrý nápad a co vlastně startupy v počátcích nejvíce potřebují.

V rozhovoru se ještě dozvíte:

  • Podle čeho si Ondřej vybíral akcelerátor a co jim to přineslo
  • Co mohou start-upy od inkubátorů/akcelerátorů čekat a co nemohou
  • Proč není někdy na škodu vstoupit do fáze pivotování
  • Jaký je program Seed Starter od České Spořitelny a kdo další v ČR dělá podobné programy

Ondřej Homola je zakladatelem start-upu StartMonday (2013) v Londýně, se kterým si zároveň prošel Startup bootcampem v Amsterdamu, a tak dává přímý vhled do fungování startupového akcelerátoru. StartMonday se pyšní klienty jako UBER, NH Hotels, McDonalds, H&M… 

Vítek Šubert je partnerem a kopilotem inkubátoru UP21, manažer s více než dvacetiletou zkušeností z korporátního světa a team leader orientovaný na budování silné firemní kultury. Stál u zrodu online byznysu v Česku – na přelomu tisíciletí vybudoval a ve startupovém duchu vedl internetovou divizi tehdejšího Českého Telecomu pod značkou Internet On Online (IOL). Jeho osobní motto je: “Největším rizikem je nejít do rizika.,,

Poslechněte si rozhovor s Ondřejem Homolou a Vítkem Šubertem a zjistěte, co vás čeká pokud se rozhodnete absolvovat Seed starter, či jakkýkoli jiný akcelerátor.

Poslouchejte Na vlně podnikání ve vašem oblíbeném přehrávači