61: Pavel Šíma – Startup není nikdy za vodou

61: Pavel Šíma – Startup není nikdy za vodou

Pavel Šíma je ukázkový případ toho, kdy víra v produkt pomůže překonat i stovky odmítnutých obchodů. Pavel odešel z agentury do startupu Roivenue. Brzy se stal jeho CEO a nyní se věnuje expanzi firmy do Velké Británie. Jeho příběh je plný sebeobětování a práce na dvě stě procent. Protože jenom tak je možné ze startupu udělat stomilionový podnik.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Jak si našel práci ve startupu a proč se rozhodl, že je to něco, co chce dělat
  • Co by měla začínající firma udělat, když dostane první investici
  • Jak probíhal nábor zaměstnanců ve Velké Británii
  • Na závěr se dozvíte, jak se Pavel Šíma kvůli podniku sám zadlužil

O epizodě

Sníte o práci ve startupu? Jste připraveni tvrdě pracovat? Tak přesně pro vás je tu rozhovor Dana Tržila s Pavlem Šímou. Ten poví svůj příběh o tom, jak se ze skvěle placeného místa rozhodl odejít za partou lidí, které potkal v coworkingovém hubu, do jejich startupu Roivenue. Pavel se netají tím, kolik vydělával jako zaměstnanec a na kolik si přišel v prvních měsících ve startupu. Dozvíte se tak, jak se z člověka, který bral mzdu o šesti cifrách, stal někdo, kdo si musel půjčovat na autobus domů.

Zjistíte ale i konkrétní rady, jak se startup buduje, kdy je potřeba zabrat a hlavně, jak neztratit naději. Mladá firma totiž podle Pavla Šímy potřebuje někdy i pět let, než přestane všechny vydělané peníze investovat. Ze všech stran slyšíš ne, není to možné, nepodaří se to. A ty musíš pořád jít dál, vysvětluje Pavel. Ani těžké chvíle ho ale nepřiměly opustit projekt, kterému věřil. A tak se nyní v Roivenue věnuje expanzi do zahraničí, startup zatím hledá nové mladé talenty a roste.

Partnerem podcastu je eVisions

Online marketingová agentura, která vám pomůže s expanzí na zahraniční trhy.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.