TWISTO

Lukáš Janoušek

Lukáš Janoušek je v současnosti marketingový ředitel ve fintech start-upu Twisto. Ještě než do firmy přišel, založil virtuálního operátora Gorila mobil, který koupilo O2. Poté stál i u zrodu firmy Epico International, které nyní uspokojuje poptávku po Apple Premium výrobcích. Vydělané peníze ale vložil do Twista, protože věděl, že chce změnit způsob placení na internetu.

V dnešním podcastu Na vlně podnikání probere Lukáš s Danem Tržilem jak fintechy mnohdy dřou bídu s nouzí i když mají miliardové nápady a jak dlouho firmám trvá, než se z nich stanou leadeři trhu. Jelikož se Lukáš Janoušek v Twistu stará o marketing, značku i akvizice, prozradí, jak firma přistupuje ke konkurenci a svěří se, že je rád, když lidé berou Twisto jako alternativu k Revolutu, raději, než ke klasickým finančním institucím.

Dan probere s Lukášem také jeho oblíbené téma – expanze do zahraničí. Twisto totiž brzy otevře pro investory a hodlá vstoupit na rumunský trh.

 

V rozhovoru s Lukášem Janouškem se ještě dozvíte:

  • Jak složité je přinášet nové řešení do něčeho tak tradičního, jako je bankovnictví
  • Co znamená mít za sebou investory jako je Miton, či Tomáše Čupra
  • Co vlastně znamená fintech a čemu se Twisto přesně věnuje
  • Jak dlouho firmám trvá, než začnou vydělávat

Poslechněte si rozhovor s Lukášem Janouškem a zjistěte, jaké jsou trendy v placení.

Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎. Použijte promo kód PODCAST pro slevu 3000 korun ze startovacího poplatku.

Poslouchejte Na vlně podnikání ve vašem oblíbeném přehrávači