EY

Lucie Říhová

Lucie Říhová se věnuje daním a často pomáhá start-upům vest si své účetnictví správně a podle pravidel. Začínající podnikatelé s tímto totiž mnohdy nemají zkušenosti a na daňový úřad zkouší dávno nefunkční triky. Pokud chcete konkrétní rady a tipy, jak si vést účetnictví a kde se ještě dá ušetřit, přijměte pozvání k poslechu dnešního podcastu.

„Hlavní bolest start-upů je, že když budují byznys, tak daně jsou většinou věc, na kterou nemají vůbec čas,“ vysvětluje Lucie Říhová a dodává, že vést účetnictví správně od začátku podnikání je důležité a nakonec mnohem levnější, než si lidé myslí. V dnešním díle Na vlně podnikání ovšem nebude řeč jen o daních. Dozvíte se také, že jen dobré slovo a podání ruky ve firmě mnohdy nestačí a co hrozí, pokud si budete chtít koupit luxusní vůz “na firmu” a poté tvrdit, že to bylo pro rozjezd podnikání nezbytné.

Dan Tržil se zeptá, jak se v Česku odhaluje švarc systém. Zjistíte, proč stále někteří CEO posílají vlastní firmě fakturu a proč jsou překvapeni, když to brzy vyjde najevo. Dozvíte se také, co bude v první řadě zajímat investora, který by chtěl dát peníze do vašeho podniku a co bude hledat ve vaší účetní rozvaze.

 

V rozhovoru s Lucií Říhovou se ještě dozvíte:

  • V čem je český daňový systém unikátní
  • Jak daně optimalizovat
  • Jaké smlouvy mít se zaměstnanci a čeho si úřady všímají
  • Jak a proč se zakládají firmy v daňových rájích

Poslechněte si rozhovor s Lucií Říhovou a zjistěte, jak nepodcenit daně

Chcete patřit mezi lidi, kteří mají růst jako svou hlavní prioritu? Přidejte se ke členům Mastermind klubu.

Poslouchejte Na vlně podnikání ve vašem oblíbeném přehrávači