Koncept learning organization s Jánem Urigou

Koncept learning organization s Jánem Urigou

V tomto díle se dozvíte o konceptu learning organization. Jak learning firemní kulturu rozvíjet a motivovat lidi k individuálnímu učení, jak tento koncept zavést ve firmě a proč je tato firemní kultura konkurenční výhodou.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • O čem je koncept learning organization
  • Jak koncept učící se organizace funguje v praxi
  • Na čem tento koncept může ztroskotat a v čem jsou jeho největší překážky
  • Jak poznat a hirovat zaměstnance, kteří budou souznít s touto firemní kulturou
  • Proč je učení jedinou cestou změny
  • Zda se dá měřit investice do vzdělávání

O epizodě

O čem je koncept learning organization? Tento koncept říká, že v dnešní době je jedinou možnou konkurenční výhodou, kterou firma může získat, schopnost učit se rychleji než konkurence. K inovacím, digitalizaci jsou potřeba technologie, ale na druhou stranu i vzdělání lidí ve firmě, aby dokázali inovace a technologie používat a začlenit je do své práce. Jak learning firemní kulturu rozvíjet a motivovat lidi k individuálnímu učení? Jak tento koncept zavést ve firmě? Učící se organizace jsou v neustále přestavbě. Na úplném začátku vzdělávání je poznání zákazníka a jeho potřeb. Firemní kultura learning organization je velmi autonomní a staví na zodpovědnosti jednotlivců.

Jak se dá změnit firemní kultura k learning firemní kultuře? Jak změnit mindset lidí v týmu, aby se chtěli učit? Trvá to roky. Ambasadorem vzdělání ve firmě by neměl být CEO ani management, ale každý jednotlivý člen týmu. Jak rozpoznat, zda lidi, které do firmy nabíráte, do této firemní kultury zapadnou?

Bavili jsme se i o tom, že ne vždy to co se naučíme, uplatníme v praxi a o tom, zda se dají měřit investice do vzdělávání. Kolik času, potažmo peněz ztratíme tím, že neuplatňujeme získané znalosti v praxi?

Jan Uriga – věnuje se zákaznické zkušenosti, change managementu, učí liedership a change management na univerzitě ve Vídni. V minulosti byl senior manažerem v PwC.

Mějte Prémiový účet Patreon a poslechněte si bonusovou část rozhovoru s Jánem. Členem se můžete stát zde.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.