INAERO
David Miklas
David Miklas je podnikatel. Po prodeji společnosti na 3D tiskárny be3D se nyní věnuje stavbě realistického leteckého simulátoru a staví luxusní elektrolodě.
Podnikatel David Miklas před čtyřmi lety prodal svou firmu na výrobu 3D tiskáren. V rozhovoru s Danem Tržilem vypráví o tom, jak svůj byznys tehdy postavil, jak se snažil prorazit v Americe i o tom, jaká byla schůzka s vedením Wallmartu.

David se po prodeji firmy be3D za desítky milionů rozhodl věnovat své vášni – letectví a námořní dopravě. Jeho první sny byly až příliš ambiciózní a sám David uznává, že by na jejich realizaci potřeboval miliardy a pracovat 18 hodin denně.

Místo projektů, které změní svět, se tak radši dal do projektů, které ho těší. V centru Prahy začal díky financím z crowdfunding provozovat letecký simulátor československého letounu L-410 Turbolet, používaného od roku 1969 pro transportní přepravu, například i českou armádou. Simulátor nyní slouží veřejnosti, ale po získání všech razítek by měl fungovat i jako výcvikový nástroj pro piloty. Jeho dalším projektem je stavba luxusních elektrolodí KeelCraft, na čluny z této firmy se ale zatím můžeme jen těšit.

V rozhovoru s Davidem se dozvíte:

  • Co by udělal David jinak, když by nyní rozjížděl svůj první podnikatelský nápad
  • Jak je důležité přimět zákazníka, aby opravdu dal peníze na stůl
  • Jaká jsou specifika crowdfundingu
  • Proč mají Češi problémy uspět v Silicon Valley
  • V čem je podle Davida budoucnost a proč se takovému projektu on sám věnovat nechce

 Poslechněte si rozhovor s Davidem Miklasem a poučte se z jeho podnikatelských lekcí

Zmíněno v podcastu

Simulátor L-410