Masterclass: Jak na správný vztah investora a startupu (Vít Šubert z Unicorn Attacks a Petr Kováčik z Blabu)

Masterclass: Jak na správný vztah investora a startupu (Vít Šubert z Unicorn Attacks a Petr Kováčik z Blabu)

Tento díl se věnuje investorům ve startupech. Pozvání přijali Vít Šubert z Unicorn Attacks a Petr Kováčik z Blabu. Uslyšíte dvě různé perspektivy na investování – od foundera a od investora. Dozvíte se vše, co byste měli vědět – jak a kdy oslovit investora, jak se připravit na vyjednávání a kolik procent nabídnout v jaké fázi a mnohem víc.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak nastavovat, měřit a vyhodnocovat KPI
  • o vztahu FOMO a investování
  • co stojí za krachem 74 % startupů
  • jak vypadá valuace projektů

O epizodě

Když má člověk nápad a chtěl by ho realizovat – jak má přemýšlet o investorovi? Odpověď na takto jednoduchou otázku je překvapivě složitá. Zřejmě neexistuje jeden zaručený recept na budoucího unicorna, ale existují základní principy, nad kterými by každý seriózní startupista měl umět uvažovat. Plány na zaangažování investera budete muset mít brzy. Dřív než čekáte. Ušetříte si tak spoustu peněz i starostí.

Uslyšíte, co je filtrování investorů – chcete čistě finanční injekci, „smart money” nebo parnera pro vaši cestu. Co třeba více investorů? Je dobrý nápad mít více lead investorů? V rozhovoru také zjistíte, jak se dělá valuace firmy a jak dlouho trvá raising peněz. Nezůstáváme ale pouze u abstraktních principů. Dozvíte se, kolik procent v jaké fázi startupu za kýženou investici nabídnout.

Podcast není jen o chrlení faktů a pouček. Jako ve všem i v pozadí investování jsou důležité vztahy. Uslyšíte o důležitosti komunikace s investory, o pocitech a intuici při utváření potenciálního parterství. Povídáme si také o tom, co se děje, když partnerství nesedne. Probereme i roli FOMO – Fear of Missing Out – při investování. Podobně se bavíme i o tom, že jeden z nejlepších způsobů, jak zlepšovat své úsudky kolem investic, je vytvořit si kruh lidí a přátel, kterým můžete důvěřovat a získávat od nich konstruktivní, nezaiteresovanou zpětnou vazbu.

Partnerem podcastu jste vy. Podpořte podcast na Patreonu.

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.