Ondřej Homola (StartMonday) a Vítek Šubert (UP21) o spojení korporací a startupů

Ondřej Homola (StartMonday) a Vítek Šubert (UP21) o spojení korporací a startupů

Startupové inkubátory a korporace. Rozdílné jako nebe a dudy nebo spojení s velkým smyslem pro obě strany? Na to se pokusí odpovědět dnešní díl podcastu Na vlně podnikání. Pozvání přijali Ondřej Homola a Vítek Šubert.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Podle čeho si Ondřej vybíral akcelerátor a co jim to přineslo
  • Co mohou start-upy od inkubátorů/akcelerátorů čekat a co nemohou
  • Proč není někdy na škodu vstoupit do fáze pivotování
  • Jaký je program Seed Starter od České Spořitelny a kdo další v ČR dělá podobné programy

O epizodě

Ondřej si prošel start-upovým akcelerátorem v Amsterdamu se svou firmou StartMonday, úspěšně exitoval a nyní radí startupů v začátcích. Vítek je pak zakladatelem inkubátoru UP21 a pomáhá rozvoji samotných start-upů v rané fázi.

V podcastu se dozvíte, proč si některé korporace staví vlastní startupové inkubátory. Jestli je to dobrý nápad a co vlastně startupy v počátcích nejvíce potřebují.

Ondřej Homola je zakladatelem start-upu StartMonday (2013) v Londýně, se kterým si zároveň prošel Startup bootcampem v Amsterdamu, a tak dává přímý vhled do fungování startupového akcelerátoru. StartMonday se pyšní klienty jako UBER, NH Hotels, McDonalds, H&M…

Vítek Šubert je partnerem a kopilotem inkubátoru UP21, manažer s více než dvacetiletou zkušeností z korporátního světa a team leader orientovaný na budování silné firemní kultury. Stál u zrodu online byznysu v Česku – na přelomu tisíciletí vybudoval a ve startupovém duchu vedl internetovou divizi tehdejšího Českého Telecomu pod značkou Internet On Online (IOL). Jeho osobní motto je: „Největším rizikem je nejít do rizika.“

Partnerem podcastu jste vy. Díky!

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.